ogółem: 437 417

statystyki szczegółowe

Turniej Futsalu 2013

03.03.2013

II edycja OSIECKIEGO TURNIEJU FUTSALU już za nami, pora więc na małe podsumowanie.

Marcin Jaroń (Ts Batory Green)

W turnieju udział wzięło 16 drużyn, podzielonych na 4 grupy.

Z każdej grupy awansowały 2 drużyny do ćwierćfinałów, tu było kilka nie niespodzianek, bo z grup nie wyszły 3 mocne drużyny DUALTECH, TS BATORY ORANGE i SOBIENIE JEZIORY II.

W pierwszym ćwierćfinale TS BATORY GREEN wygrał zdecydowanie z FC BŁOTA 2:0, w drugim drużyna SOBIENIE JEZIORY I  okazała się nieznacznie lepsza od FUNPACK i wygrała 1:0. Następną parę ćwierćfinałową tworzyły ekipy WISŁY PODWIERZBIE i miejscowa FC ZOWIRUCHA, tu w całym meczu dominowali piłkarze WISŁY i wygrali 2:0.

Ostatni ćwierćfinał to pojedynek GREEN DRAGON z ALBATROSAMI, po zaciętym meczu na tablicy wyświetlał się wynik 1:1, o tym kto awansuje dalej musiały zadecydować rzuty karne, które lepiej były wykonywane przez „Zielonych Smoków” i to oni grali dalej.

Pary półfinałowe:
SOBIENIE JEZIORY I – WISŁA PODWIERZBIE

TS BATORY GREEN – GREEN DRAGON

W obu półfinałach padły bezbramkowe remisy, o awansie decydowały rzuty karne, do finału awansowały drużyny WISŁA PODWIERZBIE i GREEN DRAGON, a przegrani spotkali się w meczu o 3 miejsce.

Mecz o 3 miejsce pomiędzy drużynami SOBIENIE JEZIORY I i TS BATORY GREEN był rozgrywany w systemie 2x10 minut, co ciekawe obie te drużyny spotkały się już wcześniej w meczach grupowych i tam lepsza była drużyna z Sobień. Jednak zielona odmiana TS BATORY grała z meczu na mecz coraz lepiej i po bardzo ładnych bramkach Damiana Kasprzaka z rzutów wolnych udało im się zrewanżować za porażkę w meczu grupowym.

TS BATORY GREEN wygrali 2:0 i cieszyli się z 3 miejsca w turnieju.

W finale turnieju mierzyły się drużyny WISŁA PODWIERZBIE i GREEN DRAGON, obie ekipy były mocno zmotywowane żeby wygrać cały turniej, GREEN DRAGON to drużyna z pobliskiego Garwolina, zaś Wisła jak sama ich nazwa mówi pochodzi z Podwierzbia, małej miejscowości oddalonej około 35km od Osiecka.

Mecz był rozgrywany w takim samym systemie jak mecz o 3 miejsce, 2 x 10 minut, wszystko jednak rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Najpierw na prowadzenie wyszli „Dragoni”, szybko jednak wyrównała drużyna z Podwierzbia, wynik 1:1 utrzymywał się parę minut, jednak pod koniec pierwszej połowy wynik ustalili zawodnicy GREEN DRAGON zdobywając drugą bramkę. W drugiej połowie było sporo walki z jednej i drugiej strony, wynik jednak nie uległ zmianie.

WISŁA PODWIERZBIE - GREEN DRAGON 1:2